BRISK exceluje na MXGP 2023

20. 6. 2023

Po loňské velice úspěšné spolupráci KTM, GASGAS a Husqvarny-Motorcycles s táborským výrobcem zapalovacích svíček BRISK i letos tovární týmy těchto motocyklů osazují stroje zapalovacími svíčkami BRISK. V loňské sezóně se nejen na mistrovství světa v motorkrosu jezdci probojovali na bednu vítězů. Famózních výsledků dosahovali závodníci na strojích osazených BRISKem i na Mistrovství národů. Proto se dalo očekávat, že obdobně tomu bude i letošní sezóně.

525722_Herlings_MXGP_2023_R08_0B6A8597_8th Rd MXGP 2023 _ Kegums _LAT_

 

Jsme zhruba v polovině letošního MXGP. Jezdci za sebou mají 9 závodů.Již při prvním mistrovství – mistrovství světa v Agrentině – se dařilo Jeffreymu Herlingsovi se svou KTM a Jorgemu Pradovi se strojem GASGAS. Oba ze závodníků se postavili na bednu vítězů.V mistrovství světa v Sardínii. Herlings dokonce obsadil první příčku! Jorgemu Pradovi ze Španělska pak patřilo první místo na GP v Trentinu. Stejně tomu bylo i při zatím posledním závodu místrovství světa v Německu. Oproti tomu se nizozemskému závodníkovi Jeffreymu Herlingsovi podařilo dosáhnout na vítězství i mistrovství světa Portugalska, Španělska a Lotyšska. Na sympatických místech skončili i Ital Mattia Guadagnini s GASGASem, jeho krajan Alberto Forato, Brit Adam Sterry, Němec Tom Koch se svou KTM nebo Tomáš Kohút ze Slovenska rovněž s KTM.

 

MXPG Germany 2023, Teutschenthal Rider:

 

V kategorii MX2 jsme rovněž měli možnost vidět zazářit opět několik jezdců, které spoléhají na zapalovací svíčky BRISK. Ital Andrea Adamo s KTM, Holanďan Roan Van De Moosdijk se strojem Husqvarna, stejně jako Kay de Wolf, Němec Simon Längenfelder s GASGASem, Slovinec Jan Pancar a nebo výtečný belgický jezdec KTM Liam Everts či Lucas Coenen.

 

527261_Adamo_Everts_Benistant_podium_MXGP_2023_R09_H9A6334_9th Rd MXGP 2023 _ Teutschenthal _GER_

 

V následujících dnech čeká jezdce desátý závod – MXGP tentokrát zavítá až do exotické Indosnésie.

 

 

? GASGAS Images
? KTM Images

brisk