Sahá BRISK po triumfu na MotoGP™?

6. 6. 2024

Na začátku letošního roku vstoupil BRISK oficiálně na pole MotoGP™. A protože mají produkty BRISK své místo mezi těmi nejlepšími, ani v motorsportu nešetříme ambicemi. Několik triumfů na mistrovstvích světa v motokrosu a enduru nám navíc dokázalo, že nebýt skromní v cílech, je jedna ze strategií, která vytváří vítěze. Na Mistrovství světa silničních motocyklů tak vstupujeme s pokorou, ale zároveň i s očekáváním a velkým odhodláním.

Red and Blue Gym & Fitness Tips and Trick Instagram Post (1080 × 1080 px)

Pro BRISK sezóna začala v Kataru skvěle! Brad Binder se svou KTM dvakrát umístil na druhém místě, a to jak ve sprintu, tak v hlavním závodu.  Jack Miler bohužel v druhém kole spadl, závod nakonec dojel na nebodovaném místě. Zraky se však upíraly vycházející hvězdu Pedra Acostu. Jezdec týmu GASGAS Tech 3, který přestoupil z Moto2, má našlápnuto, aby se stal senzací letošní mistrovství světa. Už od kvalifikačních tréninků ukazoval, že bude patřit mezi elitu. zelenáč, který startoval ze třetí řady dokázal během závodu předjet takové hvězdy jako Espargara, Di Giannantonia, Marquez nebo Bastianini. Troufl si na souboj s Martinem o třetí místo. Bohužel se kvůli poklesu tlaku v zadní pneumatice musel nakonec spokojit s 9. místem.

Red and Blue Gym & Fitness Tips and Trick Instagram Post (1080 × 1080 px)(5).

Na okruhu v Portugalsku (Autódromo Internacional do Algarve) se už Pedro Acosta o úspěch připravit nenechal. V cíli skončil na třetím místě, a mohl tak slavit své první MotoGP pódium. Hned za Acostou dojeli Brad Binder a Jack Miller z KTM Factory Racing. Brad Binder si navíc udržel celkově druhé místo v šampionátu.

Red and Blue Gym & Fitness Tips and Trick Instagram Post (1080 × 1080 px)(17)

Třetí podnik MotoGP hostil Austin v americkém Texasu (Circuit of the Americas). Pedro Acosta se svým GASGAS opět ukázal, že si v elitní třídě nejezdí omylem. V kvalifikaci si zajel první řadu, do závodu raketově odstartoval a prvních šest kol vodil celé startovní pole. Nakonec dojel na skvělém druhém místě a za sebou nechal jak mistra, tak i vicemistra světa. Acosta svým si famózním výkonem zajistil nejen druhé pódiové umístění. Postaral se zároveň o světový rekord. Ve svých 19 letech se stal nejmladším motocyklovým závodníkem v historii, který dokázal vyjet dvě pódiová umístění za sebou. Pro BRISK tato bilance v praxi znamená, že se stroje osazené českými zapalovacími svíčkami ve třech dosavadních závodech umístily na bednách vítězů.

Red and Blue Gym & Fitness Tips and Trick Instagram Post (1080 × 1080 px) (Příspěvek na Facebooku)

Autodromo Internazionale del Mugello, Itálie. Jezdci mají před sebou oficiální test MotoGP a pro KTM a GASGAS osazené BRISKem se schyluje k senzaci. Nejlepší výkon totiž podal jihoafrický jezdec Brad Binder za tým KTM Factory Racing a se ztrátou pouhých 0,033 vteřiny se druhým nejúspěšnějším jezdcem stává španělský benjamínek Pedro Acosta za tým Red Bull GASGAS Tech3. Čtvrté místo navíc patří jezdci KTM Factory Racing – Australanu Jacku Millerovi. Fantastické výkony, snová čísla!

Kopie návrhu Black Electric Cars vs Gas Cars Youtube Thumbnail(7)

Sahá tradiční výrobce zapalovacích svíček hned při prvním působení na MotoGP™ po triumfu? Na tuto otázku nám možná dá odpověď nizozemský okruh TT Circuit Assen, kde se jede další část letošního Mistrovství světa silničních motocyklů.

brisk