Elena opět vítězí!

27. 8. 2021

Elena přijela s náskokem 40 bodů na 6. kolo Mezinárodního mistrovství České republiky v Petrovicích u Karviné, které se konalo v neděli 22. srpna. Cílem bylo zvýšit náskok, protože závodnice MSV-Schwanenstadt nebude při příštím běhu mistrovství startovat kvůli startu na mistrovství světa FIM v Turecku.

V kvalifikaci dokázala Elena dosáhnout nejlepšího času s náskokem 2,6 sekundy.

1. závod: Elenin start byl dobrý, ne však dokonalý. To vedlo ke kontaktu s dalšími dvěma jezdci. Výsledkem bylo, že Elena dosahovala ?pouze? na 4. místo. Na konci prvního kola už byla Elena na 2. místě. Horní Rakušanka dokázala rychle dohnala rozdíl ztráta za vedoucí závodnicí. Elena raději nechtěla riskovat a v první jízdě byla spokojená s druhým místem.

2. závod: Tentokrát byl Elenin start velmi dobrý. S rychlým GasGas MC 250F vyhrála rodačka ze Schwanenstadtu stylem start-cíl. Díky sérii rychlých kol dokázala Elena získat náskok více než 21 sekund nad mistryní světa Kristýnou Vítkovou, a vítězství v závodu tak bylo suverénní. Tím bylo zajištěno 25 bodů pro závod č. 2 a náskok v šampionátu se rozšířil na 47 bodů.
Denní pořadí vypadalo takto:
1. Elena Kapsamer
2. Kristýna Vítková
3. Barbora Lanková

?Protože kvůli závodům mistrovství světa v Turecku nebudu za dva týdny na startu v České republice, bylo nutné minulý víkend získat co nejvíce bodů.
Petrovice jsou úzká trať, a proto je velmi obtížná na předjíždění. Přestože byl tento závod pro mě velmi důležitý, nemohla jsem příliš riskovat. S náskokem 47 bodů mám nyní všechny šance vyhrát šampionát i s jedním chybějícím závodem. Nyní je však důležité soustředit se na dva závody mistrovství světa v Turecku. Můj trénink se na to během následujících dvou týdnů plně zaměří. Ještě jednou děkuji všem mým příznivcům a sponzorům.?

CZ Petrovice
brisk