LETECKÉ ZAPALOVACÍ SVÍČKY

12. 8. 2016

Brisk Tábor a.s. vyrábí zapalovací svíčky do leteckých motorů.

Firma Brisk Tábor a.s. je dodavatelem zapalovacích svíček nejen do automobilů, motocyklů a zahradní techniky, ale také do leteckých motorů. Dodává letecké svíčky do několika firem certifikovaných pro letecký průmysl, a to českých i zahraničních.

V červnu 2016 proběhl v BRISK Tábor a.s. externí audit certifikované organizace v civilním a vojenském letectví  LOM PRAHA  s.p., která je projekční organizací a zároveň dlouholetým odběratelem firmy BRISK. Zapalovací svíčku L22.62A používanou v pístových leteckých motorech LOM M337, M332, M137, M132 úspěšně vyrábíme pro firmu LOM již řadu let. V roce 2015 došlo ke konstrukční inovaci – jednoelektrodu nahradila dvouelektroda L22.62A2, což umožnilo prodloužení životnosti svíček v provozu a zjednodušilo jejich údržbu.

Naše firma, jako výrobce a subdodavatel projekčních prací, při auditu firmy LOM PRAHA s.p.  potvrdila plnění technických a kvalitativních požadavků zákazníka.

V současné době pracuje oddělení konstrukce firmy Brisk na nových projektech i s dalšími  výrobci leteckých motorů pro malá letadla, jejichž zájem potvrzuje kvalitu zapalovacích svíček z Tábora a profesionalitu odborníků z firmy Brisk.

brisk