Liam Everts a jeho sezóna 2021

1. 12. 2021

Před několika týdny Liam udělal skvělý dojem na italských dunách Riola Sardo, kde debutoval v mistrovství světa ve třídě MX2. Po tomto závodě se pozornost vrátila k mistrovství EMX250. Tento šampionát měl do konce ještě šest závodů.

 

Přesouváme se na poslední dva závody Grand Prix pro třídu EMX250 v Mantově. Bohužel pro Liama ??se to všechno pokazilo v měřeném tréninku. Kvůli nešťastné srážce spadl Liam přímo na rameno. Lékař prohlédl rameno a potvrdil čistou zlomeninu, což znamená, že není nutná operace. Po hodně dlouhé sezóně už byla naplánovaná pauza. Někde začátkem prosince začne příprava na novou sezónu kardiem a dalšími kondičními cviky. Jízda na svém zbrusu novém Diga Pro Cross Factory KTM plánuje na začátek roku 2022.

 

„Motokros národů“

 

Málem byste zapomněli, že kromě všech těch závodů Grand Prix Liam závodil také v Motokrosu národů v Mantově za tým Belgie. Kvůli termínům závodů Grand Prix nemohla Belgie vyslat svůj nejsilnější tým. Tým postavený na borcích jako Brent Van Doninck, Cyril Genot a Liam si vedl skvěle! Nebýt dvou nedokončení z technických důvodů, mohl by belgický tým pomýšlet na stupně vítězů. Pro Liama ??to byla jeho první účast v největším závodě, který motokros zná. Ze 17. a 30. pozice nebyl moc nadšený, ale na konci akce dostal ?Ricky Carmichael Award?, cenu pro nejlepšího dorostence na MXoN.

 

Rok 2021 byl více než slušnou sezónou, kde Liam vykazoval stabilní postup. I přesto, že Liamovi štěstí vždy nepřálo, měl možnost nejednou zazářit. Motokros je individuální sport, přesto se za každým jezdcem najdou desítky lidí a firem, co jezdci vše zpříjemňují, usnadňují a umožňují. Proto patří velké poděkování všem Liamovým fanouškům, kteří ho podporují, v časech dobrých i v časech horších! Kdo si určitě také zaslouží vyzdvihnout, jsou všichni sponzoři.

brisk