Obchodní rada Ruské federace na návštěvě akciové společnosti BRISK

25. 11. 2019

21.listopadu 2019 navštívil táborský závod  BRISK nový obchodní rada Ruské federacev ČR, pan Sergej Bezrukov. S majitelem firmy, ing. Mojmírem Čapkou, prošel všechny výrobní procesy zapalovacích svíček a snímačů, velmi se zajímal o technické detaily, budoucí vývojové a obchodní strategie firmy v celosvětovém měřítku.

Pro pana Bezrukova je firma BRISK velmi dobře známa již od roku 2016, kdy se osobně zúčastnil otevření výrobního závodu OOO BRISK RUS v Togliatti, tehdy jako ministr průmyslu  Samarské oblasti. Ocenil dlouhodobou stabilní pozici BRISKu na ruském trhu a potvrdil  dobré strategické rozhodnutí lokalizovat závod v Rusku pro další rozvoj obchodu s automobilkou Avtovaz Reanult Nissan a dalšími světovými výrobci, kteří mají v Rusku své výrobní závody. A to nejen z pohledu prvovýrobních dodávek na pás automobilek, ale také objemově zajímavou navazující  originální náhradní spotřebu. Automobilový průmysl v Rusku je na vzestupu a BRISK má díky svému obchodnímu zastoupení a výrobnímu závodu  velkou konkurenční výhodu se na tomto progresivním vývoji přímo podílet.

S majitelem firmy Mojmírem Čapkou projednali konkrétní formy podpory ruské vlády pro závod v Togliatti v rámci ruské proexportní politiky na následující roky.

brisk