Petr Svoboda nahradí zraněného jezdce Pereze Gonzaleze

28. 3. 2022

 

Český tým Jakuba Smrže, Accolade Smrz Racing, nedávno absolvoval první zimní test letošní sezóny na okruhu Calafat ve Španělsku. Testu se zúčastnili oba stálí jezdci týmu, nováček Yeray Saiz Marquez a také José Luis Perez Gonzalez, pro kterého bohužel neskončil dobře, když si po těžkém pádu zlomil stehenní a klíční kost. Pro první závodní víkend kategorie World Supersport 300 ve španělském Aragonu, který se uskuteční 8.-10. dubna, ho nahradí český jezdec Petr Svoboda.
Jakub Smrž (manažer týmu): ?José podstoupil operaci stehenní kosti, která dopadla dobře, a vypadá to na mnohem kratší rekonvalescenci, než jsme čekali. Když všechno půjde dobře, tak vynechá jeden nebo dva závody a nahradí ho český jezdec Petr Svoboda, za což jsem moc rád. Petr loni ukázal, že patří do mistrovství světa. Až se José vrátí, naší snahou bude, aby Petr mohl odjet co nejvíc závodů na divokou kartu jako třetí jezdec týmu. Uvidíme, co se nám podaří, jelikož po loňské sezóně pořadatelé omezili počet jezdců na startovním poli. Každopádně přejeme Josému, aby se co nejdříve vrátil na závodní trať, a mohl navázat na svoji skvělou formu z loňské sezóny. Loni náš tým získal spoustu užitečných dat a zkušeností a věříme, že letošní sezóna pro nás a naše partnery bude úspěšná.?
Petr Svoboda: ?To, co se stalo během pár dní je jako sen. Chtěl bych moc poděkovat WRP a Kubovi za tuto možnost. Do Aragonu se moc těším. Trať mám rád, hlavní změna bude Kawasaki a jsem na to moc zvědavý, jak si sedneme a budeme se posouvat. Před závody tam budou testy, takže budu mít dost času všemu porozumět a v pátek vyjet správným směrem. Také bych chtěl popřát Josému brzké uzdravení, a ještě jednou bych rád poděkoval všem, co se na tomhle podíleli. Moc si toho vážím a dám do toho maximum.?

 

brisk