PRI 2017 INDIANAPOLIS

7. 12. 2017

Dnes 7.12. začíná výstava PRI (Performance Racing Industry = Výkonový závodní průmysl) v Indianapolis v USA.

V polovině osmdesátých let existovala v USA pouze jedna celonárodní výstava zaměřená na tuning a racing, výstava SEMA. Výstava SEMA, na které jsou zapalovací svíčky BRISK prostřednictvím společnosti BRISK USA, pravidelně vystavovány (více informací k dispozici zde http://www.brisk.cz/novinky/brisk-novinky/sema-show-2017), se původně zaměřovala pouze na tuning a racing. Zkratka SEMA znamenala původně Speed Equipment Manufacturers Association ? Asociace výrobců výrobků zaměřených na rychlost. Vzhledem k úspěšnému růstu počtu vystavovatelů i návštěvníků se zaměření výstavy SEMA rozšířilo na více výrobků, čímž se otevřel prostor pro vznik nové výstavy zaměřené zejména na Tuning a Racing – výstavy PRI.

Historie výstavy:

Výstavu založil v zimě roku 1987 Steve Lewis pod původním názvem Indy Motorsport Expo, výstava se konala v týdnu konání slavných automobilových závodů Indy 500. Návštěvnost výstavy nebyla tehdy dostatečná a po ukončení druhého ročníku měla být pro malou návštěvnost zrušena. Steve Lewis se však rozhodl změnit celý koncept výstavy, uzavřel ji pro veřejnost, a naopak jí otevřel pouze pro odborníky z branže. Výstava se nově zaměřila pouze na vystavování toho nejnovějšího ze závodních výrobků a závodního vybavení. Žádní fanoušci, žádní víkendoví závodníci, či pouzí nadšenci. Výstava byla nově určena pouze výrobcům závodního vybavení jako vystavovatelům a návštěvníky se stali pouze prodejci závodních dílů, konstruktéři a stavitelé motorů, výrobci závodních aut a profesionální závodní týmy. Na začátku byla výstava velice malá, ale postupně rostla na návštěvnosti i významu až se z ní stala nejdůležitější výstava svého druhu v USA.

Není bez zajímavosti, že se obě výstavy konají každý rok, časově na sebe navazují, ale konají se ve zcela jiných částech Spojených států. Výstava SEMA probíhá na přelomu října a listopadu v Las Vegas ve státě Nevada na západě Ameriky. Výstava PRI probíhá o měsíc později na přelomu listopadu a prosince na východě v Indianapolis ve státě Indiana. Las Vegas a Indianapolis od sebe dělí přes 1.800,- mil (tj. téměř 3.000,- kilometrů).

BRISK USA (https://www.briskracing.com  respektive http://www.briskusa.com) se pravidelně účastní obou těchto prestižních výstav a odborná veřejnost tak má možnost seznámit se se speciálními závodními zapalovacími svíčkami BRISK určenými především pro Tunning a Racing.

Letošní již 30tý ročník výstavy se koná od 7. do 9.12.2017 v Indianapolis ve státě Indiana. K výstavě nabízíme následující odkazy:

Obecné informace o výstavě: http://www.performanceracing.com/tradeshow/general_info.html

Konkrétní informace týkající se expozice společnosti BRISK USA i některých z vystavovaných zapalovacích svíček BRISK: https://pri2017.mapyourshow.com/7_0/floorplan/?st=exhibitor&sv=B&hallID=B&selectedBooth=booth~1009&CFID=16727728&CFTOKEN=17eb96b5bcc4a58-866F54BF-EDE5-CD67-C0B636AE3B885298

Upozornění na výše uvedený text bylo zveřejněno na Facebooku BRISKu Tábor a.s. 7.12.2017: https://www.facebook.com/BRISKTabor1/

brisk