VIP

Podstatou úspěchů a řady ocenění firmy Brisk Tábor a.s. je trvalá týmová práce a jasná dlouhodobá
koncepce stanovená jediným majitelem a předsedou představenstva, Ing. Mojmírem Čapkou.

Jasná podnikatelská strategie stanovená po privatizaci v roce 1995 se postupně naplňovala a
přinášela úspěch. Základním úkolem bylo udržet a dále rozvíjet vlastní vývojovou kapacitu a to ve
všech základních oborech. Ve firmě vznikaly nové projekty ve vývoji a výrobě zapalovacích svíček, snímačů a technické keramiky. Také rozhodnutí o exportním zaměření bylo důležité a to zejména s přihlédnutím k relativně malému českému domácímu trhu.

Po více než 20 letech se tato strategie ukázala správnou. Firma Brisk Tábor a.s. dnes vyváží přes 96% své produkce do více jak 77 zemí světa. Patří mezi přední světové výrobce v oboru zapalovacích svíček i snímačů. Trvale roste podíl dodávek do významných světových prvovýrob. Z pohledu sociálního významu patří firma Brisk Tábor a.s. mezi největší a nejstabilnější zaměstnavatele v regionu. Aktivně podporuje mladé talentované zaměstnance v rámci firmy. Nutno poznamenat, že firma Brisk Tábor a.s. zůstala jako jedna z mála českou výrobní firmou bez účasti zahraničního kapitálu.

Auta jsou nejen profesní záležitostí majitele firmy Ing. Mojmíra Čapky. Jeho pozitivní vztah ke kvalitním vozům a motocyklům je všeobecně známý. Kromě toho ve svém volném čase rád sportuje, hraje golf, jezdí na koni a věnuje se svým vnoučatům. Jeho největší snahou je udržet firmu Brisk Tábor a.s. v běhu a v permanentním růstu.

brisk